اشتباهات رایج در آرایش

مـطمئـناً شما هم ديده ايد، آرايش روي صورت خيلي بد و زشـت نـشـان دهـد، بـه هـمـيـن دلـيـل بـراي از بـيـن بردن اشـتـباهـات در آرايـش کـه باعث زشت ديده شدن آن مي شـود، نکاتي را در اين مقاله آورده ام. با رعايت اين نکات، هميشه آرايشي زيبا خواهيد داشت .

رژگونه زياد

رژگونه بايد طوري باشد که طبيعي، يکنواخت و زيبا جلوه کند. بهتر است رژگونه را قبل از هر رنگ ديگري روي صورت انجام دهيد.

بهترين رنگ براي رژگونه چیست ؟  بهتر است از رنگ هاي روشن استفاده کنيد. صورتي هلويي رنگ چهره را جوانتر نشان داده و  به هر فردي در هر سني مي آيد. دقت کنيد که حتماً رژگونه را روي گونه هايتان بزنید.

سايه ي چشم آبي

به نظر من اگر کسي مداوماً از سايه ي آبي استفاده ميکند، فقط به اين دليل است که روزي کسي از او با اين رنگ سايه تعريف و تمجيد کرده است. اما زيبايي فقط در يک نقطه از صورت نبايد باشد. زيبايي اصلي اين است که تصوير کلي شما زيبا جلوه کند .

 آبي نفتي، آبي تيره، هر نوع آبي

استفاده از هر نوع رنگ آبي، آبي تيره يا حتي آبي طوسي باعث مي شود که گودي زير چشم بيشتر نمايان شود. پيراهن قرمز را مي خواهيد با آرايش آفتاب سوخته سِت کنيد؟ فکر نمي کنم خوب شود. از رنگ هاي گرمتر استفاده کنيد، مثل شاه بلوطي و برنز براي سايه همراه با خط چشم بهتر است.

کمي خسته به نظر مي رسيد، حالتان خوب است؟

ممکن است براي همه ي شما پيش آمده باشد. اگر کسي به شما بگويد خسته هستيد، در حاليکه اصلاً اينطور نيست، مطمئناً آرايشتان اشکال دارد. انتخاب رنگ هاي اشتباه، به خصوص رنگ هايي که در خود طوسي دارند، در آرايش باعث مي شود پوست خسته به نظر بيايد. رژگونه ي صورتي-طوسي، رژلب بنفش-طوسي، سايه ي طوسي مانند همه باعث مي شود که چهره تان تازگي خود را از دست بدهد و خسته به نظر آيد.

براي جلوگيري از بروز چنين اتفاقي، قبل از استفاده از هر رنگي روي صورتتان، ابتدا کمي از آن رنگ را روي صفحه ي سفيد بزنيد. اگر به نظرتان کمي طوسي درخود داشت از استفاده از آن خودداري کنيد.

زياده روي در استفاده از رژلب  

زدن رژلب زياد و پررنگ باعث بزرگتر جلوه کردن لبهايتان نمي شود، بلکه چهره را مثل صورت يک دلقک مسخره خواهد کرد. چطور بايد از اين کار جلوگيري کنيد؟ همه چيز بستگي به رنگ رژلب و برق لبتان دارد. با يک رنگ ملايم مثل صورتي شروع کنيد. بعد به دنبال خط لبي مناسب با آن و سه درجه پررنگ تر از رنگ اصلي لبتان باشد. و دقيقاً دور لبتان بکشي و نه حتي يک ميليمتر بالاتر از آن. بعد مي توانيد روي کار برق لب بزنيد. برق لب باعث مي شود که رژلبتان جلوه اي زيباتر داشته و لب هايتان را سه بعدي نشان خواهد داد.

  از اشتباهاتي که گفته شد دوري کنيد تا هميشه زيبا و شگفت انگيز جلوه کنيد

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.