روش های اکستنشن مو

اکستنشن مودر روش اکستنشن مو، دسته‌های باریك موهای طبیعی یا مصنوعی از جنس نایلون، لا‌به‌لای موهای خودتان اضافه می‌شود. بعضی ها از این روش برای بلندتر كردن موها و برخی برای پُرپشت نشان دادن آنها استفاده می‌كنند.
البته می‌توانید رنگ این موهای اضافی را متفاوت از موهای طبیعی خودتان انتخاب كنید تا به‌عنوان های‌لایت یا مش استفاده شوند.

این موها اگر جنس مناسبی داشته و توسط یک متخصص، لابه‌لای موهای طبیعی اضافه شوند، كاملا با موهای طبیعی مخلوط شده و غیرقابل تشخیص خواهند بود. همچنین مشورت با یک متخصص پوست، در زیبایی و سلامت بعدی موها و پوست سر مؤثر است.

یكی از ساده‌ترین روش‌های اکستنشن، به این ترتیب است که ابتدا یك دسته ی باریك از موهای شما جدا شده و كمی بالاتر از ریشه موها، محلول چسبناك خاصی مالیده می‌شود و یك دسته ی باریك از موهای اكستنشن روی آن قرار می‌گیرد.
به وسیله گیره یا انبرك ویژه‌ای، این موها به هم فشرده شده و حرارت انبرك، چسب را ذوب كرده و موهای مصنوعی به موهای طبیعی می‌چسبند.

این روش به اتصال حرارتی معروف است.

اکستنشن با چسب

در اکستنشن با چسب دسته‌های باریکی از موها انتخاب می‌شوند، کمی بالاتر از ریشه آنها کراتین که به شکل محلولی شبیه چسب در آمده مالیده می‌شود بعد نوبت به تعدادی از رشته‌ موهای اکستنشن می‌رسد که روی چسب جا می‌گیرند. بعد از این مرحله نوبت به دستگاهی می‌رسد که با ایجاد حرارت چسب را ذوب کرده و موهای تازه را به موهای قبلی شما می‌چسباند. خوشبختانه این روش به خاطر ایرادهای بسیارش این روزها چندان باب نیست.

اکستنشن به روش دوخت

در این روش که از قرار به‌صرفه‌ترین روش اکستنشن است، باید موهای طبیعی‌تان را در قسمت‌هایی که قرار است موهای تازه اضافه کنید به شکل آفریقایی ببافید، بعد با استفاده‌ از نخ‌ و سوزن مخصوص دوخت اکستنشن به این قسمت بدوزید؛ آن هم با کوک‌های ریز و سه چهار بار تا خیال‌تان از بابت سفت و سخت کوک شدن موهای تازه روی موهای قبلی کاملا راحت باشد. این روش اضافه کردن مو برخلاق اکستنشن با چسب، این روزها طرفداران زیادی دارد.

اکستنشن به روش لاینی

در این روش که همه از آن به عنوان یکی از تازه‌ترین و کم‌خطر‌ترین روش‌های اکستنشن یاد می‌کنند به جای استفاده از همه موها برای نصب اکستنشن تنها از 20درصد آنها استفاده می‌شود درنتیجه حجم قابل توجهی از موهای طبیعی شمابه حال خودشان باقی می‌مانند. این روش که از قرار شیوه اجرای آن شباهت‌هایی به روش دوخت دارد دوام بیشتری نسبت به شیوه‌های دیگر دارد و مهم‌ترین برتری آن این است که دیگر لازم نیست نگران بستن موهای‌تان با کش یا کلیپس باشید چون نقاط اتصال آن به‌قدری ظریف است که اصلا به چشم نمی‌آید. امتیاز دیگر این روش هم در زمان ترمیم است، وقت ترمیم جای نصب موها عوض می‌شود درنتیجه موهای طبیعی شما زمان کمتری تحت فشار قرار می‌گیرند.

اکستنشن با لیزر

در این روش باز هم پای کراتین یا همان چسب در میان است. تنها تفاوت استفاده از دستگاهی برای ایجاد حرارت است که درجه حرارتی قابل تنظیم دارد! این تفاوت وقتی برای‌تان محسوس‌تر می‌شود که بدانید دستگاه‌های قدیمی قابلیت تنظیم درجه حرارت را نداشتند و صرفا با ایجاد حرارتی یکنواخت و بسیار زیاد به موها آسیب بسیاری تحمیل می‌کردند. حالا اینکه چرا اسم این روش شده اکستنشن لیزری، سؤال بسیار حیاتی است!

اکستنشن حلقه‌ای یا رینگ

این روش نسبت به اکستنشن با کراتین قابل اعتمادتر است اما معایب خودش را دارد در این روش موهای اضافه شده با استفاده از حلقه‌های بسیار کوچکی روی موهای طبیعی شما قرار می‌گیرند، نتیجه هم اینکه معمولا حس سنگینی بیشتری را به شما تحمیل می‌کنند و بالطبع شانه و سشوار کشیدن آنها چندان ساده نیست و مراقبت خاص خودش را لازم دارد. اما ایراد اصلی این روش ایجاد حساسیت در پوست سر به‌خاطر وجود همین رینگ‌هاست.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.